Dārza kamīni un Ugunskura vietas

DĀRZA KAMĪNS. UGUNSKURA VIETA

Jau senatnē cilvēki uguni godāja augstāk par visiem citiem. Pat senais cilvēks redzēja ugunī kaut ko radniecisku tai nenotveramajai liesmai, kas dega viņa dvēselē. Izprast uguns liesmu noslēpumaino, spožo, mirdzošo enerģiju – tas bija augstāk par viņa spējām, bet viņš juta to spēku. 

Jau izsenis mūsu senči un senie priesteri  sajutuši varenu spēku veicot uguns rituālus. Uguns rituālus tie atzina par visiedarbīgākajiem, jo ugunij piemīt attīrošs spēks.

Mēs varam tikai iedomāties, atcerēties sevi uguns klātbūtnē, kad, skatoties uguns liesmās, mūsos gluži nejauši mostas saruna ar uguni, ar Augstākiem spēkiem. Šajā brīdī mēs  iegrimstam apcerē, pārdomās par dzīvi , par  sevi, par saviem mīļajiem. Cilvēks pavisam dabiski izjūt uguns spēka iedarbību un sāk sarunu ar uguni.

Dzīvas uguns valdzinājums nepaliek nepamanīts. Uguns liesmas cilvēkiem ir paticis  vērot vienmēr – tās ir tik mainīgas, īstas un skaistas. Tāpēc mājās un arī dārzā tiek būvēti dārza kamīni vai dārzā ieplānota vismaz ugunskura vieta. Pie  dārza kamīna vai ugunskura vietas pagalmā vienmēr pulcējas cilvēki, tas kļūst par mājīguma, siltuma simbolu. Tās spēj vēsu vakaru pārvērst siltā, pulcēt ap sevi cilvēkus un rosināt sarunām, pārdomām. Ugunij piedēvēts attīrošs un dziedinošs spēks. Jau kopš senajiem laikiem ir ticējums, ka ugunskura vietu vēlams veidot apļa formā.

Lai izveidotu komfortu Jūsu mājā pagalmā, veidotu atpūtas zonu, kā arī saglabātu ainavu dizainu, varat izvēlēties portatīvo dārza kamīnu. Portatīvie dārza kamīni ir labi, jo tie neaizņem daudz vietas, to atrašanās vietu var mainīt. Labs portatīvais dārza kamīns vai ugunskura vietas risinājums ir uguns bumba.

Ekskluzīvās uguns bumbas ir sfēriskas formas  dārza kamīni, kuri lieliski iekļausies jebkurā dārzā vai pilsētvidē. Uguns bumba būs laba alternatīva ugunskuram, vietās, kur drošības apsvērumu dēļ ugunskura kurināšana nav atļauta vai iespējama. Šo uguns bumbu iespējams izgatavot pēc jūsu vēlamā dizaina, tematisko zīmējumu iepriekš saskaņojot. Vakaros iekurinātas, tās kļūs par vietu, ap kuru pulcēties draugu un ģimenes lokā, izbaudot dzīvās uguns maģisko burvību ugunsdrošā, estētiskā ietvarā. Uguns bumba ir izmantojama kā dārza kamīns, āra kamīns, ugunskura vieta. Tā ir izmantojama arī kā dekoratīvs dārza elements un arī apgaismojums. Tā papildinās jūsu dārza dizainu arī tad, kad netiks iekurināta. Katrs dārza kamīns atšķiras ar savu neatkārtojamo dizainu un nekad neatkārtosies.